Profesjonalne pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron w internecie – często kojarzone jest z SEO (ang. search engine optimization) są to działania marketingowe które mają na celu zdobycie a następnie utrzymanie jak najwyższej pozycji dla twoich fraz kluczowych w wyszukiwarce internetowej wyszukiwania (popularny Google czy też bing).

SEO  głównie to sprecyzowane działania powiązane z tworzeniem jak i optymalizacją treści w twoim serwisie www, dodatkowo skupia się na pozyskiwaniu linków przychodzących. SEO również odpowiedzialne jest za techniczne usprawnienia twojej witryny.

pozycjonowaniu stron ważne jest aby uzyskać jak najwyższą pozycję dla linku który prowadzi do pozycjonowanej przez nas strony. Najpopularniejszą obecnie wyszukiwarką na rynku jest obecnie Google, wyświetla ona przy standardowych ustawieniach przeważnie 10 odnośników do stron (nie biorę pod uwagę płatnych reklam i różnego rodzaju dodatkowych funkcjonalności  wyszukiwarki). Jak dobrze wiemy około 90%  osób serfujących po internecie korzysta tak naprawdę tylko z pierwszej strony wyszukiwarki – nie przechodzi na pozycje 11-20, czyli tak naprawdę wiemy że liczy się tylko TOP 10 – to podstawowy cel pozycjonowania stron każdej agencji SEO.

Czy SEO to część pozycjonowania?

Czytając masę informacji o pozycjonowaniu dostępnej w internecie, często spotykamy się z terminem SEO (search engine optimization czyli tłumacząc na polski optymalizacja stron dla wyszukiwarek internetowych). SEO, ze względu na to że przez dziesięciolecia pokazało jak jest skuteczne, jest na chwilę obecną najchętniej stosowaną metodą przez profesjonalnych pozycjonerów. Metoda ta polega na ciągłym udoskonalaniu naszej strony (zwłaszcza jak chodzi o treści i zmiany w jej kodzie) oraz linków przychodzących pod kątem znanych czynników algorytmu uwzględnianych przez ranking w wyszukiwarce. SEO wymaga od pozycjonerów ciągłego testowania różnych sposobów abyśmy mogli wypracować najlepszą optymalność dla danego zagadnienia tak, aby zapewnić stabilne i  wysokie pozycje w wyszukiwarce. Podsumowując a jednocześnie odpowiadając na powyższe pytanie – tak, SEO jest niezmiernie ważnym etapem prac pozycjonerskich

Pamiętajmy że nie ma mowy  o optymalizacji w przypadku kiedy stosujemy różne zautomatyzowane rozwiązania, przykład: generatory dużej ilości linków.

Profesjonalne pozycjonowanie to sukces twojej firmy

Obecne czasy wymagają od nas widoczności w Internecie, na chwilę obecną jeśli twojego biznesu nie widać w sieci to nie ma co liczyć na sukces, dlatego wielu przedsiębiorców, chcąc docierać do coraz większej liczby klientów oraz rozwijać swój biznes, decyduje się na współpracę z agencją SEO. Kiedy pojawiasz się na wysoko  w wyszukiwarce daje to ci gwarancję zwiększenia widoczności a co za tym idzie ruchu jak i ilości użytkowników w Twoim serwisieco skutkuje – większą sprzedażą. Warto jednak pamiętać o tym, że pozycjonowanie to proces długotrwały i na rezultaty trzeba jednak trochę poczekać . 

Pozycjonowanie daje ci wiele możliwości, przede wszystkim rozwoju twojego biznesu w wielu dziedzinach – nie tylko  docierasz do potencjalnych nowych klientów, będąc widocznym w wyszukiwarce wzbudzasz u ludzi zaufanie i budujesz świadomość marki którą tworzysz. Kiedy pojawisz już się w wynikach wyszukiwania i jesteś widoczny pod wieloma kluczowymi słowami, to wiedz że twoi potencjalni klienci szybko zaczną Cię pozytywnie kojarzyć. Wysoka pozycja zawsze przekładała się na wiarygodność w oczach klientów, praktyka pokazała że z reguły ufają oni wyszukiwarce Google i klikają w linki, które ona  w pierwszej kolejności im oferuje.